V letných mesiacoch jún až august 1947 – 1952 v Dobšinskej ľadovej jaskyni trénoval aj Karol Divín spolu s inými krasokorčuliarmi z Bratislavy a Prahy.
Systém bol taký, že 2 dni sa korčuľovalo a tretí deň bol voľný pre obnovu ľadu.
Každý rok musel jeho otec Anton Divín, tréner, vybavovať povolenie, aby mohli v jaskyni trénovať.
Koncom mája 1950 požiadal predseda Krajského národného výboru Košiciach Chudík predsedu ONV v Rožňave Lacha vo veci udelenia súhlasu pre krasokorčuliarov, mladých nádejných reprezentantov ČSR, aby mohli počas letných mesiacov trénovať na prírodnom ľade v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Išlo o členov JTO Sokol Bratislava – Grožajovú, Strakovú, Knapovú, Andrlíkovú a Divína.
Chudík v liste žiadal, aby Okresný národný výbor v Rožňave a Miestny národný výbor v Dobšinej nerobili mladým reprezentantom problémy, aby prehodnotili svoje pôvodné záporné stanovisko, ktoré si predseda KNV nevedel vysvetliť, veď išlo o podporu mládeže, reprezentácie a rozvoja zjednotenej telesnej výchovy. Vysvetlenie spočívalo v zápornom stanovisku „majiteľa“ jaskyne, Pohostinského a všeužitočného kombinátu v okrese Rožňava, ktorý mal obavy z obmedzenia a vyrušovania návštevníkov jaskyne, z možnosti poškodzovania ľadovej výzdoby a mal voči športovcom i nemalé finančné nároky. Nakoniec rada Okresného národného výboru v Rožňave dala všetko do poriadku, majiteľ jaskyne uzavrel s JTO Sokol písomnú zmluvu s určitými podmienkami a Divín mohol pokračovať pod vedením svojho otca v letných tréningoch na ceste k titulu majstra Československa.
Možno aj vďaka týmto tréningom sa stal Karol Divín v roku 1958 majstrom Československa a majstrom Európy v krasokorčuľovaní.
Zdroj: MV SR, Štátny archív v Košiciach, pracovisko Archív Rožňava, Okresný národný výbor v Rožňave I., Mestský národný výbor v Dobšinej
Napísala: Eva Kerekešová